Novinky
14.11.2013
news-zasilkovna.png

Od 14.11.2013 sme zaviedli možnosť zvoliť si u nás pre doružení Vašej objednávky, výdajné miesto v sietí Zásielkovňa.sk. V tejto dobe má táto sieť 105 výdajných miest po celej Českej republike i Slovenskej republike. Zvoľte si odberné miesto vo Vašom meste a ušetrite za dopravu. Tu nájdete aktuálny zoznam pobočiek Zásielkovňa. http://www.zasilkovna.cz/kde-nas-najdete

30.05.2013
news-on-line-chat.png

Pripravili sme pre Vás on-line chat, pre rýchlejšie a pohodlnejšie spojenie s nami, pre zodpovedanie Vašich otázok a prianí. Chat je v prevádzke každý pracovný deň od 8:00 do 16:00 hod.

15.05.2012
news-nas-e-shop-je-overeny-zakazniky.jpg

Vážení zákazníci,

náš e-shop získal certifikát Heureka.cz - Overené zákazníkmi s hodnotením cez 95%. Ďakujeme za Vašu priazeň a pevne veríme v ďalšiu úspešnú spoluprácu s Vami.

15.03.2012
news-vyprodej-nahradnich-dilu-na-skoda-s1203.jpeg

Velký výběr náhradních dílů na vozy Š1203. Napište a nebo zavolejte.

Zobraziť staršie novinky a akcie...

vyberte si darček k nákupu :)
Overené zákazníkmi

Predná a zadná náprava

naprava 1.jpgNáprava je časť vozidla, na ktoré sú uchytené kolesá. Vďaka nim, sa vozidlo pohybuje. Nápravy rozlišujeme na zadnú nápravu a predné. Zadná náprava môže byť buď pevné, alebo viacprvková. Predná náprava môže byť MacPherson, alebo aj viacprvková. Navyše sa obe nápravy delí na hnanej a nehnané. Pohon je prepojený od prevodovky, cez diferenciál na poloosi. Tie sa skladajú z kĺbu, manžiet, spôn a hriadeľov. Ďalej je pohon prenášaný cez náboj priamo na hnané koleso. Náboj je uložený do ložiska, ktoré je uchytené v hlave kolesa. Celý tento pohonný systém je vďaka, čapom ramien, silentblokům, pružným uložením, vlečným či polovlečným ramien, nápravnica a nosníkom, uložený do karosérie vozidla. Pre zlepšenie pocitu z jazdy sú kolesá odpružené. O toto sa starajú pružiny, tlmiče pruženia a stabilizátory.

Predná náprava je riaditeľná, vďaka tomu sa dá cez volant, volantovou tyč, rôzne prevody, tyčky a čapy určovať smer pohybu vozidla. Dnes sa u väčšiny osobných vozidiel používajú posilňovača riadenia, ktoré vďaka hydraulickému čerpadlu zmenšujú silu, ktorú musí vodič vykonávať na volať.

 späť na začiatok...

Ak máte akýkoľvek dotaz, neváhajte nás kontaktovať:

Radi zodpovieme Vaše otázky
 *
 *  *

Proč chceme VIN kód? Rychleji nalezneme vhodné díly pro Váš vůz!
Identifikační číslo vozidla najdete i v malém technickém průkazu vozidla.

 *

 * (opatření proti SPAM robotům)
* povinné údaje

Používané výrazy pri hľadaní:

Predná náprava, zadná náprava, náhradné diely, autodiely,

 späť na začiatok...

Doprava přes zásilkovnu
Dárek k objednávce
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace